Transferimi i zyrave tė Bursės sė Tiranės sh.a.Forumi Ndėrkombėtar “Tregu i Kapitaleve nė Shqipėri e rajon dhe Modeli i Zhvillimit”Pjesemarrja ne Konferencen E Inovacionit NAPEC, New-York , SHBABursa e Tiranes pjese e Burses Rajonale te Europės Juglindore (SEE)

Konferenca “Roli dhe rėndėsia e Qeverisjes sė Korporatave nė pėrballimin e krizave ekonomike”.

Instituti Shqiptar i Qeverisjes së Korporatave  CGIA në bashkëpunim dhe mbështetjen e International Finance Corporation  IFC, organizuan konferencën  “Roli dhe rëndësia e Qeverisjes së Korporatave në përballimin e krizave ekonomike”. Në këtë Konference u diskutua mbi rolin që duhet të marrë qeverisja e korporatave në menaxhimin dhe përballimin e krizave ekonomike dhe financiare.

Kjo konferencë u zhvillua më 14 Dhjetor, në Hotel Sheraton, kishte një pjesëmarrje të gjerë dhe në panelin e saj referuan përfaqësues të IFC, Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikes, Bursa e Tiranës, studio ligjore Wolf Theiss, Union Bank e UET.

« Back

Newsletter

Anëtarësia

Kursi i këmbimit

EURO/LEK 140.11
USD/LEK 109.07
GBP/LEK 178.09
CHF/LEK 116.07

Tregjet ndërkombëtare

DOW JONES 16.818,13
NASDAQ 4.350,35
FTSE INDEX 6.787,10
NIKKEI 15.376,24
S&P500 1.949,98
DJ FEAS 3398.58
Kalendari i festave zyrtare

1-2.01

Festat e Vitit të Ri

14.03

Dita e Verës

22.03

Dita e Nevruzit

20.04

Pashka Katolike

20.04

Pashka Ortodokse

01.05

 Dita e Punës

28.07

Bajrami i Madh

04.10

 Kurban Bajrami

19.10

Lumt i Nënë Terezës

28.11

Dita e Pavarësisë

29.11

Dita e Çlirimit

08.12

Dita e Rinisë

25.12

Dita e Krishtlindjes

 

Bursa është e mbyllur gjatë ditëve të Shtuna dhe të Diela si dhe në ditët e festave zyrtareBurimi i informacionit
Kursi:
 
"Bankës së Shqipërisë
Indekset: çmimit të mbylljes një ditë më parë.