Emėrohet Kryetari dhe Anėtarėt e Kėshillit Mbikėqyrės sė Bursės sė TiranėsBursa e Tiranės nė takimin vjetor tė Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare.Transferimi i zyrave tė Bursės sė Tiranės sh.a.Forumi Balkan VentureForumi Ndėrkombėtar “Tregu i Kapitaleve nė Shqipėri e rajon dhe Modeli i Zhvillimit”

Avantazhet e OPF

Njė shoqėri me ofertė publike ka mė shumė alternativa pėr tė rritur kapitalin, se njė shoqėri private. Njė shoqėri private, pasi ka siguruar hua bankare, nė pėrgjithėsi siguron kapitale shtesė nga investitorė individuale dhe institucionalė nėpėrmjet ...

Cfarė duhet tė bėjė njė shoqėri, praktikisht, pėr tė realizuar njė OPF

Mėnyra e parė ėshtė mė pak e kushtueshme dhe pėrfaqėson shitjen direkte tė titujve nga shoqėria anonime tek investitorėt potencialė. Nė pėrgjithėsi, ofertat fillestare publike direkte janė tė pėrshtatshme pėr shoqėri tė vogla....

Pėrshkrimi Teorik i OPF-sė

Me ofertė publike fillestare (IPO) nėnkuptohet shitja pėr herė tė parė e aksioneve tė njė shoqėrie aksionare (anonime), sh.a, publikut. IPO nuk duhet tė ngatėrrohet me “Ofertat fillestare” qė nėnkupton shitjen nė vijim tė aksioneve publikut. Njė sh.a...

Newsletter

Anëtarësia

Kursi i këmbimit

EURO/LEK 139.94
USD/LEK 101.22
GBP/LEK 170.15
CHF/LEK 114.74

Tregjet ndërkombëtare

DOW JONES 16.514,37
NASDAQ 4.161,46
FTSE INDEX 6.681,80
NIKKEI 14.388,77
S&P500 1.879,55
DJ FEAS 3259.7
Kalendari i festave zyrtare

1-2.01

Festat e Vitit të Ri

14.03

Dita e Verës

22.03

Dita e Nevruzit

20.04

Pashka Katolike

20.04

Pashka Ortodokse

01.05

 Dita e Punës

28.07

Bajrami i Madh

04.10

 Kurban Bajrami

19.10

Lumt i Nënë Terezës

28.11

Dita e Pavarësisë

29.11

Dita e Çlirimit

08.12

Dita e Rinisë

25.12

Dita e Krishtlindjes

 

Bursa është e mbyllur gjatë ditëve të Shtuna dhe të Diela si dhe në ditët e festave zyrtareBurimi i informacionit
Kursi:
 
"Bankës së Shqipërisë
Indekset: çmimit të mbylljes një ditë më parë.