Emėrohet Kryetari dhe Anėtarėt e Kėshillit Mbikėqyrės sė Bursės sė TiranėsBursa e Tiranės nė takimin vjetor tė Autoritetit tė Mbikėqyrjes Financiare.Transferimi i zyrave tė Bursės sė Tiranės sh.a.Forumi Balkan VentureForumi Ndėrkombėtar “Tregu i Kapitaleve nė Shqipėri e rajon dhe Modeli i Zhvillimit”

Misioni & Vizioni

  Misioni
  Vizioni

« Back

Newsletter

Anëtarësia

Kursi i këmbimit

EURO/LEK 139.94
USD/LEK 101.22
GBP/LEK 170.15
CHF/LEK 114.74

Tregjet ndërkombëtare

DOW JONES 16.449,25
NASDAQ 4.121,55
FTSE INDEX 6.625,30
NIKKEI 14.512,38
S&P500 1.871,89
DJ FEAS 3256.63
Kalendari i festave zyrtare

1-2.01

Festat e Vitit të Ri

14.03

Dita e Verës

22.03

Dita e Nevruzit

20.04

Pashka Katolike

20.04

Pashka Ortodokse

01.05

 Dita e Punës

28.07

Bajrami i Madh

04.10

 Kurban Bajrami

19.10

Lumt i Nënë Terezës

28.11

Dita e Pavarësisë

29.11

Dita e Çlirimit

08.12

Dita e Rinisë

25.12

Dita e Krishtlindjes

 

Bursa është e mbyllur gjatë ditëve të Shtuna dhe të Diela si dhe në ditët e festave zyrtareBurimi i informacionit
Kursi:
 
"Bankës së Shqipërisë
Indekset: çmimit të mbylljes një ditë më parë.