Transferimi i zyrave tė Bursės sė Tiranės sh.a.Forumi Ndėrkombėtar “Tregu i Kapitaleve nė Shqipėri e rajon dhe Modeli i Zhvillimit”Pjesemarrja ne Konferencen E Inovacionit NAPEC, New-York , SHBABursa e Tiranes pjese e Burses Rajonale te Europės Juglindore (SEE)

MIRĖSEERDHĖT NĖ BURSĖN E TIRANĖS

Bursa e Tiranės ėshtė i vetmi treg i organizuar i titujve (letrave me vlerė) nė Shqipėri. Themeluar nė vitin 2002 nė formėn e shoqėrisė aksionare, Bursa e Tiranės funksionon nė pėrputhje me dispozitat e ligjit Nr.9901 dt. 14.04.2008 “Pėr tregtarėt dhe shoqėritė tregtare” dhe tė ligjit Nr.9879 dt.21.02.2008 “Pėr titujt”. Objekti i veprimtarisė sė Bursės sė Tiranės sh.a ėshtė krijimi i njė tregu kapitalesh apo titujsh duke krijuar njė sistem tregtimi me anė tė tė cilit “ofertat pėr shitje, blerje apo kėmbim tė titujve kryhen apo pranohen rregullisht;

Me shume...

LAJMET E FUNDIT

Bursa e Tiranës sh.a ka trasferuar zyrat në pronën nr.37, me emertimin “ Ministria e Mbrojtjes”, me vendndodhje në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, e marrë në administrim nga Ministri..

më shumë »
#

Forumi Ndërkombëtar “Tregu i Kapitaleve në Shqipëri e rajon dhe Modeli i Zhvillimit” i organizuar nga Bursa e Tiranës, me mbështetjen institucionale të Bursës së Stambollit, në

..

më shumë »

Më 28 maj 2013, në Tiranë Z. Mustafa BALTACI, Zv. Presidenti Ekzekutiv i Bursës së Stambollit, dhe Znj. Anila FURERAJ, Drejtore Ekzekutive e Bursës së Tiranës, nënshkruan Memorandumin e Mirekuptimit

..

më shumë »

Me ftese te NAPEC, me date 22 prill 2013, Bursa e Tiranes e perfaqesuar ne nga drejtorja znj.Anila Fureraj mori pjese ne Konferencen e Inovacionit  NAPEC, te mbajtur ne Hilton New-York, SHBA.

..

më shumë »
#

Bursa e Tiranes pjese e Burses Rajonale te Europës Juglindore (SEE). Me nënshkrimin e Platformës së Bashkëpunimit, Bursat bien dakort të bashkëpunojnë për të krijuar një mekanizëm tregtim..

më shumë »
#

Pergjate datave 12-14 tetor 2012, Bursa e Tiranes sh.a., morri pjese ne Edicionin e III-te te panairit “Work & Study” ne Pallatit e Kongreseve, te organizuar nga Dhoma e Tregtise dhe Industrise Tirane, ne partneritet me Bashkine më shumë »

#

Me date 17 tetor 2012, Bursa e Tiranes ne bashkėpunim me Dhomėn e Tregtisė dhe Industrisė Tirane, organizuan workshopin me perfaqesues te biznesit. Ne kete takim ishin te ftuar dhe perfaqesues te Burses se Stambollit dhe..

më shumë »

Newsletter

Anëtarësia

Kursi i këmbimit

EURO/LEK 140.11
USD/LEK 109.07
GBP/LEK 178.09
CHF/LEK 116.07

Tregjet ndërkombëtare

DOW JONES 16.818,13
NASDAQ 4.350,35
FTSE INDEX 6.787,10
NIKKEI 15.376,24
S&P500 1.949,98
DJ FEAS 3398.58
Kalendari i festave zyrtare

1-2.01

Festat e Vitit të Ri

14.03

Dita e Verës

22.03

Dita e Nevruzit

20.04

Pashka Katolike

20.04

Pashka Ortodokse

01.05

 Dita e Punës

28.07

Bajrami i Madh

04.10

 Kurban Bajrami

19.10

Lumt i Nënë Terezës

28.11

Dita e Pavarësisë

29.11

Dita e Çlirimit

08.12

Dita e Rinisë

25.12

Dita e Krishtlindjes

 

Bursa është e mbyllur gjatë ditëve të Shtuna dhe të Diela si dhe në ditët e festave zyrtare



Burimi i informacionit
Kursi:
 
"Bankës së Shqipërisë
Indekset: çmimit të mbylljes një ditë më parë.